HAKKIMIZDA

Hedefimiz başarılı, kendini gerçekleştirebilen,
sosyal aktivitelerde çaldığı enstrüman ve ortaya çıkardığı sanat eserleriyle
insanları etkileyebilen öğrenciler yetiştirmektir.

ÇINAR SANAT OKULU

Özel Çınar Müzîk-Resim kursu olarak çalışmalarımıza 2016 yılında başladık.
Kayseri'de açılan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı
3. müzik ve resim kursu olduk.

Derslerimiz

Ders süremiz 45 dakika olup yine tercih edilmesi halinde 2 ders saati blok olarak da yapilabilmektedir. Ancak bizim önerimiz 2 ayrı günde tek ders olarak işlenmesidir. Çünkü her öğrencinin algı düzeyi ve motivasyon süresi farkı olabilmektedir.

Eğitim Sistemimiz

Eğitim veren öğretmenlerimiz alanında uzman, müzik öğretmenliği, konservatuar ya da müzikoloji bölümünden mezundur. Bu durumun size katacağı artı ise pedagojik ve psikolojik olarak hangi yaş grubunun nasıl davranacağı ve nasıl başarıya entegre edilebileceğini bilmeleri olacaktır. Öğretmenlerimiz eğitim planını hazırlarken öğrencinin kişilik, karakter, anlama düzeyini hesaba katarak bunu yapmaktadır.

Başarının Anahtarı

Enstruman öğrenmede yaş sınırı olmaksızın genellikle 4-70 yaş arası eğitim verilebilmektedir. Ufak yaşlarda genellikle piyano-ritim aletleri daha kolay öğrenilebilirken, telli çalgılarda çocukların el kası gelişiminden dolayı bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Müzik ve resimi herkes öğrenebilir.Yani düzenli bir çalışmayla inanılması güç başarılar yakalanabilmektedir. Genel olarak 6-12 ay arasında sıkı bir eğitimle inanılmaz sonuçlar ortaya çıkacaktır.